Warsztaty teatralne będa wspólną przygodą i spotkaniem z iskrzącymi sie dowcipem Paradami Jana Potockiego. Uczestnicy warsztatów będą mogli rozwijać swoje talenty aktorskie podczas – pełnych niespodzianek i zabaw – spotkań z klasyką teatralną. Jolanta Sieczkowska • Zajęcia teatralne w klasach młodszych – teatr uczy, bawi i wychowuje • Dobre praktyki - ORE 6 Przykładowe scenariusze zajęć teatralnych dla uczniów klas I – III Temat: Wyrażamy swoje uczucia. Cele: – pobudzanie wrażliwości słuchowej, – wdrażanie do koncentracji uwagi, Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Znacie jakieś Śmieszne Scenariusze? Pytania . Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie . Szkoła - zapytaj eksperta (1889) Scenariusz lekcji traktuje o tym, „Jak się nie bać? O emocjach i ich oswajaniu”. Został przygotowany dla 2 etapów edukacyjnych: - dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, - dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Zachęcamy również do obejrzenia bezpłatnego webinaru „Stres i odporność psychiczna”, w którym omawiane są Dom Kultury Dobra organizuje na warszawskim Powiślu warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych. Za pomocą prostych technik heurystycznych, improwizacji, interpretacji tekstów, uczymy uczestniczenia w procesach twórczych i rozwijania twórczego myślenia. Więcej. Grupa: 5 – latki. Data: 10.03.2011r. Temat kompleksowy: Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się gdy patrzę. Temat dnia :Poznajemy teatr. Cele ogólne: - Poznanie wybranych form teatralnych; teatr żywego aktora, teatr lalek, teatr cieni, paluszkowy – pacynki i kukiełki, pantomima. - Kształtowanie nawyków właściwego zachowania scenariusze uroczystości szkolnych dla gimnazjum. - Warszawa, 2004. - S. 124-136. cz 58123 27. "Załoga już opuszcza pokład" : scenariusz uroczystości pożegnania klasy ósmej / Mirosława Białkowska.// Biblioteka w Szkole. - 1999 , nr 5 , s. 6-8. 28. Żegnaj, szkoło! / Wiesława Kwiek.// W: Lepiej zapobiegać niż leczyć : scenariusze Beletrystyka dla dzieci i młodzieży(98) Encyklopedie(4) Kolorowanki i łamigłówki(67) Pomoce naukowe(42) Książki edukacyjne(63) Kulinaria(0) Legendy polskie(12) Lektury(118) Papieroplastyka(16) Poezja(26) Poradniki(10) Popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży(32) Religia i mitologia(8) Scenariusze(0) Sekretniki i notatniki(1) Słowniki etiudy i skecze teatralne. Galeria. Są to różnego rodzaju skecze i krótkie przedstawienia jakie wystawiała Grupa Teatralna PARAGRAF (-2) Zezwalam na kopiowanie i wykorzystywanie tekstów do innych przedsięwzięć artystycznych z uwzględnieniem autora tekstu. www.teatr.siedlec.com. Dary 4 wróżek - scenariusz przedstawienia. Koło teatralne. Odsłony: 107346. Zapraszamy do zapoznania się ze scenariuszem (wraz ze zdjęciami uczniów) przedstawienia "Dary czterech wróżek". Scenariusz przedstawienia (*pdf) < Poprz. w8OS. Scenariusz walentynkowej zabawy dla – kultywowanie tradycji walentynkowej, – wytworzenie pogodnego i radosnego nastroju, – wzmacnianie integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw, – rozwiązywanie zagadek słownych, – doskonalenie sprawności manualnej;Metody: słowna, twórcza, ekspresyjna, zabawowo – zadaniowa;Formy: indywidualna, grupowa, zespołowa;Środki dydaktyczne: połówki serc pociętych z brystolu, płyta CD z muzyką dyskotekową, puszka w kształcie serca z zagadkami, miska z cukierkami, pierniki w kształcie serc, kolorowe posypki do dekoracji ciasteczek, duże serce z cukierkami wykonane z bibuły;Przebieg zajęć:1. „Chodźmy wszyscy tu do koła…” – zabawa na powitanie. Nauczyciel proponuje dzieciom zabawę w kole. Prowadzący śpiewa, a uczniowie wykonują polecenia nauczyciela. Chodźmy wszyscy tu do koła (dzieci idą po kole trzymając się za ręce) Zabawimy się wesoło Witamy się wszyscy wraz(dzieci kłaniają się) Na zabawę nadszedł czas Jedna ręka, druga ręka(pokazują jedną rękę, a potem drugą) Jedna noga, druga noga (pokazują jedną nogę, a potem drugą) Cały tułów oraz głowa (pokazują podane części ciała). Witamy się (dzieci kłaniają się).2. „Rozbite serca”- zabawa w szukanie pary. Prowadzący wręcza dzieciom (wcześniej przygotowane z bloku technicznego) połówki serc. Serca są różnej wielkości i poprzecinane w różny sposób (zygzakiem, falą, itp.) Jest ich dwa razy mniej, niż dzieci biorących udział w zabawie. Dzieci przy dźwiękach muzyki wędrują po całej sali i odnajdują swoją „drugą połówkę”.3. Kto kogo kocha, kto kogo lubi, kto kogo szanuje? Zagadki słowne. Dzieci siedzą w kole. W rytm muzyki przekazują sobie puszkę w kształcie serca, która krąży z rąk do rąk. Na przerwę w muzyce, to dziecko, które trzyma walentynkowe serce, odpowiada na zawarte w nim pytanie. • podaj tytuł bajki, w której braciszek i siostrzyczka trafili do chatki Baby Jagi ? • czy wiesz kto obudził Królewnę Śnieżkę ? • jak ma na imię ukochana Aladyna? • w jaki sposób Kopciuszek został Królewną ? • kto jest ukochaną Shreka ? • kto ożenił się z Calineczką ? • wymień przyjaciół Kubusia Puchatka ? • jak ma na imię przyjaciółka Muminka? 4. „Zgadnij, ile?” Słodka zabawa. Uczniowie po kolei podchodzą do miski, w której znajdują się cukierki. Zanurzają rękę w misce i biorą tyle cukierków ile się zmieści w ich dłoni. Zadaniem każdego dziecka jest odgadnięcie ile cukierków zmieściło się w jego garści. Jeśli odgadnie – całość słodyczy zachowuje dla siebie. Jeśli dziecko poda mniejszą ilość niż rzeczywiście ma w ręce – musi odłożyć tyle cukierków o ile się pomyliło w „Gra muzyka” – zabawa ruchowa. Wszyscy tańczą przy muzyce, w chwili, gdy muzyka milknie nauczyciel wydaje polecenie wykonania określonych ruchów i gestów, np.: • uścisnąć jak najwięcej dłoni, • uścisnąć jak najwięcej kostek u nóg, • spojrzeć w oczy jak największej liczbie osób, • pogłaskać ja najwięcej osób po plecach, • uśmiechnąć się do jak największej liczby dzieci, „Piernikowe serca”. Ozdabianie ciasteczek. Nauczyciel proponuje dzieciom słodkie zadanie w postaci ozdabiania ciasteczek w kształcie serduszek. Uczniowie w parach przyozdabiają ciasteczka za pomocą różnego rodzaju posypek, pisaków żelowych, „Serduszkowy zawrót głowy” – czarodziejskie serce. Dzieci stoją pod czarodziejskim sercem, z którego zaczyna padać „cukierkowy deszczyk”.8. Podsumowanie zajęć. Wspólny poczęstunek. Dzieci siedzą w kole i kończą zdanie: „Najbardziej podobało mi się…”. Następnie siadają przy stolikach i wspólnie jedzą przyozdobione przez siebie Gromelska nauczyciel świetlicy Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w OlsztyniePolecamy